Fakty a fikcia

Bohužiaľ, často počujeme kopu nesprávnych informácií, ktoré sa o Kratome tradujú. Vďaka tomu sa Kratomu ľudia boja a to je naozaj škoda. Chceli by sme Vám preto všetko vysvetliť, aby ste sa už nemuseli báť. Pripravení? Poďme na to!
Nájsť odpoveď
Fakty
Fikcia
Fakty

S Kratomom nemôžeme šoférovať

To je, bohužiaľ, pravda. Pri užívaní Kratomu by sme sa mali vyhnúť riadeniu vozidla. Nie každý deň sme vyspatí tak, ako by sme chceli. Môžeme byť napríklad prechladnutí, alebo mať jednoducho trochu iné biochemické pochody v našej hlave. To by mohlo spôsobiť trochu iné pôsobenie Kratomu, ako sme zvyknutí. Predsa len... je to príroda! Takže – FAKT.

Kratom je v Európe zakázaný

Áno, je to tak. Vzhľadom na situáciu, ktorá sa nad kratomu vznáša ako čierny mrak, si ho nedoprajeme v mnohých štátoch v EÚ. Je tomu tak napríklad v Nemecku, Poľsku, Francúzsku a už aj na Slovensku. Táto nepochopiteľná situácia tak značne obmedzuje jeho pochopenie a prípadné zaradenie medzi potravinové doplnky.

Kratom nerastie len v Ázii

Kratom má svoju kolísku v Thajsku a Indonézii. Avšak vkolonizačním období sa podarilo Kratom rozšíriť aj do ďalších krajín.Môžeme na neho naraziť napríklad v Afrike. Bohužiaľ tieto stromyvšak nie sú natoľko účinné, ako ich ázijskí súrodenci.
Fikcia

Kratom je DROGA!

Nie, to naozaj nie je. Ide o prírodnú rastlinu, podobne ako je napríklad Maté, alebo Guarana, dokonca je príbuzný Kávovníku. O tých si nikto nedovolí povedať, že sú to drogy vo svojom slova zmysle. Rovnako nejde o opiát, ani syntetickú substanciu. Je nahradzujúci. Takže – FIKCIA.

Kratom je návykový ako tvrdé drogy

Nemilé je, že ľudia si toto skutočne myslia. Pravda je taká, že na Kratome samozrejme vzniká závislosť, avšak nie väčšia, než napríklad na kofeíne, nikotíne, alkohole, či čokoláde. Nezabúdajme však, že príroda nie je stavaná k preháňaniu. Zachovajme teda striedmosť a zostaňme na bezpečnej strane rieky. Takže - FIKCIA.

Kratom odťahuje od práce

Najlepšie to vyvrátime pomocou legendy, ktorá sa ku Kratomu viaže. Podľa nej si otec v Indonézii, Thajsku, ale i Malajzii vždy vybral ženícha pre svoju dcéru, ktorý užíval Kratom. Ten totiž pomáha s chuťou do práce. Takže – FIKCIA.

Kratom ovplyvňuje rozhodovanie a chápanie

Nesúhlasíme, ide predovšetkým o výšku dávky, ale tiež o pôvod. Preto s týmto nemôžeme súhlasiť. Aj s vyššími dávkami sme schopní si zachovať rozhodovanie a čistú hlavu. Takže – FIKCIA.

MaengDa je genetický modifikovaný

Takto ho mnohí z nás vnímajú. Môžu za to nekompletné informácie, ktoré sa Vám pokúsime vysvetliť. V dobe, kedy sa legalizoval Kratom, sa snažila presadiť aj jedna plantáž v Indonézii. Bohužiaľ, veľmi sa im nedarilo, preto urobili niečo neobvyklé. Pomocou špeciálnej metódy kríženia začali pracovať na špeciálnom strome, ktorý vznikol kombináciou dvoch rôznych pôvodov. Čo sa stalo? Vznikla špeciálna odroda s neuveriteľne vysokou potenciou a účinkami. Nazvali ho MaengDa. Bohužiaľ, postupom času sa stal pojem MaengDa ekvivalentom pre veľmi silné a potentné Kratomy z celého sveta. Nejde teda o GMO, ale o veľmi silné a potentné druhy. Takže – FIKCIA.

Kratom môže aj zabíjať!

Táto informácia sa skutočne šíri tak rýchlo ako nenávisť k EET. Nie je na nej pritom ani kúsok pravdy. Radi vysvetlíme – v Spojených štátoch bolo celkom 14 prípadov smrti za posledných 5 rokov, kedy nebohý užíval Kratom. Čo už ale nikto nevie je, že okrem Kratomu užíval tiež mnoho ďalších vecí a Kratom nebol nikdy dôvodom smrti. Takže – FIKCIA.
© 2024