Červená je farba odpočinku

Príjemne jemný, ale účinný Red MaengDa Kapuas Hulu

Oblasť Kapuas Hulu je takým srdcom indonézskej časti Bornea. Našli by sme ju kúsoček na západ od strednej hranice s malajskou častí. Jej stredom preteká rieka Kapuas, ktorá je životadárcem všetkého, vrátane Kratomoch, ktoré tu rastú.
Více informací
Príjemne jemný, ale účinný Red MaengDa Kapuas Hulu

Rovnako tak aj tento je považovaný za veľmi potentný, zameraný predovšetkým na našu náladu a tíšenie bolesti. Môže za to tropické počasie, veľká vlhkosť a predovšetkým aj úrodná pôda a zlý prístup civilizácie. Vďaka tomu je aj Red MaengDa Kapuas Hulu skvelým zástupcom tejto ríše.

Jemný a pritom silný

Červené žilky značí jasné účinky, ktoré z nich môžeme vyčítať. Pôsobí skvele ako modifikátor nálady, ale aj pre tíšenie bolesti a depresiu. K tomu si pripočítame pôvod na Borneu. Tieto Kratomy sú preslávené svojimi tíšiacimi schopnosťami. V nízkych dávkach dokážu nastimulovat a utíšiť bolesť. Vo vyšších pôsobí dobre na spánok a dokážu vyvolať čiastočný sedačný stav. Narozdiel od Žltého a Bieleho, ktoré sú zamerané na stimuláciu, dokáže tento pomocou tiež od bolesti a predovšetkým depresií. No ale čo taká chuť a aróma?

Príjemne jemný, ale účinný Red MaengDa Kapuas Hulu

Ako si Red MaengDa Kapuas Hulu vedie?

Stimulácia
35%
Tíšenie bolesti
85%
Nálada
80%
Chuť
6
Vôňa
6
Príjemne jemný, ale účinný Red MaengDa Kapuas Hulu
Rýchlosť nástupu účinkov
35 minut
Trvanie účinkov
4 hodiny

Prekvapivo príjemné

Od takto silného Kratomu by sme čakali veľmi silnú arómu a kyslú chuť spolu so sprievodnou horkosťou. Na kyslosť zabudnime, ale horkosť stále trochu zostáva. To ničomu nevadí, môžeme ju čiastočne vyrušiť napríklad medom. Vďaka tomu bude Kratom skvele konzumovaný a vychutnáme si ho aj vo forme čaju.

Pre koho je vhodný?

Kratom by sme odporučili ľuďom, ktorí nemajú s Kratomom moc skúseností a vadí im klasická chuť a vôňa. Po vyváženiu sú totiž veľmi príjemné a s chuťou jedlé. Účinky sa označujú za stredne až silne intenzívne, preto je potrebné sprvu šetriť s dávkou. Skvele sa hodí na použitie počas dňa, keď máme napríklad stres a potrebujeme aj tak efektívne pracovať.

© 2024