Typicky kratomový, ale stále osobitý

Biela líška Bornea s názvom White MaengDa Jongkong

Zvláštny názov, že? Jedná sa o jeden z najzaujímavejších Kratomoch a to ako svojím pôvodom, tak aj zafarbením. K tomu sa však dostaneme. Domovinou mu nie je nič iné, než srdce oblasti Kapuas Hulu menom Jongkong.
Více informací
Biela líška Bornea s názvom White MaengDa Jongkong

Najdôležitejšie je tu klíma, o ktoré sa stará vnútrozemské umiestnenie a predovšetkým aj rieka Kapuas, ktorá oblasťou preteká. Vďaka nej, obdobie dažďov a záplav, je pôda úrodná, čo Kratomu viac než vyhovuje. Borneo je preslávené svojimi silnými Kratomy, ktoré sú obľúbené po celom svete. Inak to nie je ani tu. Prečo je tak obľúbený?

Od každého trochu

Veľkou výhodou je zloženie a väzba pôvodu s farbou žiliek. Kým oblasť Jongkong je oblasťou s výskytom utišujúcich Kratomoch, ktoré dokážu pomôcť od bolesti, biele žilky sú skôr vitalizujúci. Vďaka tomu sú účinky viac utišujúci, ovplyvňujúci náladu a uľavujúci od depresie, ale aj energizujúci. To sa hodí predovšetkým pre riešenie problémov, ako je bolesť zubov či inej časti tela, keď potrebujeme zostať fit a fungovať. Unikátne zloženie alkaloidov je vo vyšších dávkach skôr sedatívne, tak by sme na to mali myslieť. Čo nás bude zaujímať ďalej je určite chuť, bez tej by to nešlo.

Biela líška Bornea s názvom White MaengDa Jongkong

Ako si White MaengDa Jongkong vedie?

Stimulácia
75%
Tíšenie bolesti
60%
Nálada
80%
Chuť
6
Vôňa
5
Biela líška Bornea s názvom White MaengDa Jongkong
Rýchlosť nástupu účinkov
30 minut
Trvanie účinkov
5 hodin

Aký? Typicky kratomový ...

White MaengDa Jongkong je, čo sa týka chuti, typicky Kratomový. Jeho vôňu by sme označili za zemitú, podobne ako chuť. Nie je až tak intenzívna, skôr stredne silná. Podobne tomu je u horkosti, kedy by sme ju mali kompenzovať niečím sladkým, najlepšie medom.

Komu by sme ho odporučili?

Čo do chuti, jedná sa o klasický Kratom, ktorý všetci poznáme. Väčšina ich chutí ako práve tento. To nie je na škodu. Odporučili by sme ho stredne pokročilým, ktorí vedia ako s chuťou nakladať, alebo sú na Kratom už zvyknutý.

© 2024